MIS ON GRANIIT ?

Graniit on tekkinud laava kristalliseerumisel maapinnases. Seda looduskivi leidub ja kaevandatakse erinevates maailmajagudes, kusjuures igas regioonis leiduv kivi on teistest veidi erinev nii oma struktuurilt kui ka värvigamma poolest. Mitmetonnistest kaevandatud kiviblokkidest lõigatakse kiviplaadid, mis hiljem töödeldakse vastavalt vajadusele. Kiviplaatide suurus on tavaliselt ligikaudu 1,8 x 3 m ning paksus 12-30 mm ja enam. Graniit koosneb põhiliselt kvartsist ja päevakividest, vähemal määral sisaldab ta vilke (enamasti biotiiti), amfiboole ja muid mineraale.

Töötasapinna valmistamiseks on graniit kahtlemata õige valik, kuna teiste looduskivide puhul tuleb arvestada mõningate riskidega, näiteks on marmor tundlik kohvi, punase veini ja rasvade suhtes. Graniit on teemanti järel tugevuselt teine kivi, samuti iseloomustab graniiti suur kulumis- ja külmakindlus. Lisaks sellele on ta suhteliselt mõranemiskindel, talub hästi kuuma ja UV-kiirgust. Kivi sile ja tihe struktuur ei soosi bakterite levikut, mistõttu on see materjal väga hügieeniline ning ideaalselt sobiv köögitasapinnaks.

Graniit on oma konsistentsilt väga tihe ning madala poorsusega, tänu millele ei ole sellest materjalist valmistatud köögitasapinna puhul karta märkimisväärset vedelike ega rasva imendumist. graniidist pinda on kerge puhastada ning peab vastu enamikele majapidamises ette tulevatele kahjustustele: plekkidele ja kriimustustele. Graniit on hästi töödeldav ning säilitab oma luksusliku läike pikaks ajaks. Peale selle on kivi äärmiselt dekoratiivne ja saadaval erinevates värvitoonides ning omapärase mustrigammaga. Graniidist interjöörielemendid loovad Teie kodus glamuurse atmosfääri.