alt

TREPID

Trepid sise- ja välistingimustes

Olemasoleva trepi eluea pikendamiseks on nutikas katta see graniidist plaatidega, mis lisaks silmailule on ka ilmastikule vastupidavad ning õige hoolduse korral püsib trepp kaunina aastakümneid. Sealjuures peaks siiski üle kontrollima, et trepi aluspind, kuhu plaadid kinnitatakse, oleks tasane ning stabiilne. Sama kehtib muidugi ka uute treppide ehitamisel.

Kuidas kivi valida?

Kivi valimine trepile on oluline protsess, sest trepid on tähtis osa kodu või muu hoone disainist ja funktsionaalsusest. Siin on mõned peamised tegurid, mida võiksite kaaluda, valides sobivat kivi trepile:

Vastupidavus

Trepid on pideva käidavusega ala, seega on oluline valida kivi, mis on vastupidav kulumisele ja löökidele. Looduskivid nagu graniit, kiltkivi või basalt on tavaliselt vastupidavad ja sobivad hästi treppidele.

Libisemiskindlus

Valige kivi, mis pakub piisavalt libisemiskindlust, eriti kui trepp on välistingimustes või niisketes ruumides. Põletatud pinnaga kivid on libisemiskindlamad kui poleeritud pinnaga kivid.

Hooldus

Mõelge kivi hooldusvajadusele. Mõned kivid nõuavad rohkem hooldust kui teised. Näiteks marmor võib vajada sagedast impregneerimist, samas kui graniit on vähem hooldusnõudlik.

Stiil ja disain

Valige kivi, mis sobib üldise disainiga. Kaaluge trepi ümbrust ja ülejäänud interjööri ning leidke kivi, mis integreerub harmooniliselt ülejäänud ruumiga.

Värv ja tekstuur

Arvestage trepi ümbruse värvide ja tekstuuridega. Valige kivi, mis täiendab ülejäänud sisekujundust ning mis on visuaalselt meeldiv.

Eelarve

Kivid võivad erinevate omaduste tõttu hinnas erineda. Määrake kindlaks eelarve ja leidke kivi, mis vastab nii esteetilistele nõudmistele kui ka eelarvele.

 

Enne lõpliku otsuse tegemist on soovitatav konsulteerida kogenud ehitajaga või kivi müüjaga, et saada täiendavat nõu ja tagada, et valitud kivi vastab teie vajadustele ja keskkonnale, kus trepp asub.

Pinnatöötlused
Põletatud

Põletatud pind on kare, libisemiskindel ja üldiselt tuhmunud, varjates seeläbi defekte ja toonide erinevusi. Välitreppidele parim valik meie kliimas.

Poleeritud

Poleeritud pinnatöötlus on läikiv ja peegel efektiga. Seda tüüpi viimistlus sobib peaaegu kõikide kivide jaoks. Poleeritud plaate kasutatakse peamiselt siseruumides.

Kivist vannitoa tasapind valamuga 500€
Valikus üle 40 erineva kivi
Hind sisaldab Gustavsbergi valamut
Kivi mõõt vastavalt Sinu soovile (kuni 1.4x0.6m)