Vannitoa jaoks kivi valides alustage värvitoonist. Kivi sobib hästi nii põrandate ja seinte jaoks, aga ka dušši siseviimistluseks. Igal juhul peate veenduma, et kivi, mida soovite oma vannituppa paigaldada, sobib märgadele kohtadele. Looduslik kivi vannitoa tööpindade, aknalaudade, põrandate ja seinte jaoks on kauapüsiv valik. Lisaks põrandatele ja seintele saab kivi kasutada ka vanniümbruseks või miks ka mitte kapi uksena. Tänu kaasaegsetele paigaldusmeetoditele, mis vähendavad kivi vastuvõtlikkust veekahjustustele ja määrdumisele on kivi vannitoa kasutuses populaarsust kogumas.
Pinnatöötlus, mis annab kivile antiikse mulje, pind on pehme ja tekstuurne
Pinna harjamise käigus saadakse kergelt reljeefne/nahkne pind.
Matt pind on sile, kuid tuhm või minimaalselt peegeldav.
Poleeritud pinnatöötlus on läikiv ja peegel efektiga. Seda tüüpi viimistlus sobib peaaegu kõikide kivide jaoks. Poleeritud plaate kasutatakse peamiselt siseruumides.
Õhukese ülaservaga valamu paigaldatakse täpselt samamoodi nagu tavapärane tööpinnasisene valamu. Tänu õhukesele servaprofiilile on tööpinna ja valamu üleminek peaaegu märkamatu.
See klassikaline paigaldusmeetod tähistab valamu paigaldamist tööpinnas olevasse eelnevalt ettevalmistatud avasse ülaltpoolt. See sobib kõige erinevama kuju, suuruse ja stiiliga valamute korral. Võite olla kindel, et mõni seda tüüpi valamu sobib stiili poolest teie kööki.
Tasapinnaline disain on väga sarnane õhukese ülaservaga profiiliga, kuid esimesel juhul on ülaserv tööpinnaga täiesti samal tasapinnal. Selle saavutamiseks tuleb tööpinnast servakontuur välja freesida. Valamu tuleb paigaldada nii, et freesitud osa oleks kaetud. Kaks materjali (valamu ja tööpind) kohtuvad samal kõrgusel.
Tööpinna alla paigaldatud valamud tekitavad sileda katkematu pinna, mis on eriti nauditav graniidist, puidust või muust tugevast materjalist tööpindade korral. Tööpinna alla paigutatuna tekib servadeta viimistlus, mille puhastamine on lihtne ja mis sobitub täiuslikult köögi keskkonda.