alt

AZUL VALVERDE

Azul Valverde
on lisatud hinnapäringusse
azul_valverde

Azul Valverde

Omapärane hall kivi millel on õhuke kuni keskmine tera. Sinise alatooniga ja ühtlase struktuuriga

Pinnatöötlus: Matt

Paksus: 20mm, 30mm

Peamised kasutusalad:
Ahjud Aknalauad Kaminad Köögitasapinnad Riiulid Vannituba
Laoseis: Laos
MARMOR

Marmor on kristalliline kivim, koosnedes erinevatest muundunud lubjakividest, sisaldades peamiselt kaltsiliiti ja dolomiiti või siis mõlema segu. Marmor on kõige elegantsem ja ilusam looduslik kivi, tõeliselt unikaalne nii silmaga vaadates kui ka seda puudutades. Puhas kaltsiit on valge, kivile lisavad värviaktsente erinevad looduslikud “ebatäpsused”.

Tutvu ka tasapinna paigaldamisega Loe paigaldusest
Servaprofiilid

A

A2

B

B2

Hooldus

Üks õige marmor sisaldab põhiliselt kaltsiumkarbonaati, mis reageerib hapetele (puuviljad, mahl, limonaad, kohv, alkohol, salatikaste jne.) Kui selline happeline vedelik satub tasapinnale, siis hakkab see söövitama marmorit. Lõpptulemusena kaotab marmor oma sära ning alles jääb heledam tuhmi pinnaga laik. Selle vältimiseks tuleks kõik tasapinnale läinud vedelikud kohe ära pühkida.

Igapäevane puhastamine

Marmorist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH7) või õrnalt leeliselist (pH8-10). Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduslikule kivile. Vältima peaks happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Marmor on poorne ja suure veeimavusega materjal, mis nõuab suurt ettevaatust ja kaitset mustuse eest. Kindlasti vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tasapinnale. Hoolikalt tuleb ümber käia ka niisuguste igapäevaste ainetega nagu kohv ja tee, õlid ja happelised puuviljad. Soovitame tekkinud plekid võimalikult koheselt eemaldada majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga, et mustus ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Raskemate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid marmori puhastamiseks mõeldud vahendeid. Peale vahendi kasutamist võiks pesta töötasapindu veelkord vee ja pesuvahendiga.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Kuna marmor on pehme ja poorsem kui näiteks graniit, kriimustab marmorpind üsna kergesti. Niisiis tuleks köögis toimetades kasutada alati lõikealuseid. Samuti soovitame kahjustuste vältimiseks kasutada tuliste nõude asetamisel marmorist pinnale kuumaaluseid.

Sarnased kivid
Verde Guatemala

Verde Guatemala

Nero Port Laurent

Nero Port Laurent

Botticino

Botticino

Azul Valverde

Azul Valverde

Kivist vannitoa tasapind valamuga 500€
Valikus üle 40 erineva kivi
Hind sisaldab Gustavsbergi valamut
Kivi mõõt vastavalt Sinu soovile (kuni 1.4x0.6m)