alt

NERO AFRICA

Nero Africa
on lisatud hinnapäringusse
nero_africa_polished.1600x700-min Nero Africa põletatud pinnaga-minNero Africa põletatud pinnaga, varbakivid ja külg poleeritud pinnaga-min
nero_africa_polished.1600x700-min Nero Africa põletatud pinnaga-minNero Africa põletatud pinnaga, varbakivid ja külg poleeritud pinnaga-min

Nero Africa

Tume põhivärv, halli ja valge varjundiga kivi millele lisab iseloomu ja sügavust heledamad pressitud detailid.

Pinnatöötlus: Poleeritud, Põletatud

Paksus: 20mm, 30mm

Peamised kasutusalad:
Ahjud Aknalauad Köögitasapinnad Riiulid Trepid Vannituba
Laoseis: Laos
GRANIIT

Graniit on sajaprotsendiliselt looduslik, unikaalse värvuse ja mustriga materjal. Töötasapind valmistatakse maailma eri osades maapõuest kaevandatud graniidist, mis lõigatakse sobivaks suuruseks ning mille servad ja pind töödeldakse. Graniidist töötasapinnad on vastupidavad, kuumakindlad ning säilivad regulaarse ja õige hoolduse korral väga kaua.

Tutvu ka tasapinna paigaldamisega Loe paigaldusest
Servaprofiilid

A

A2

B

B2

Hooldus

Igapäevane hooldamine

Graniidist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH7) või õrnalt leeliselist (pH8-10) pesuvahendit. Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduskivile, kuid igapäevaseks hoolduseks sobib ka nõudepesu- või klaasipesuvahend (nt. Frosch). Vältima peaks happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.

Pikaajaline hooldamine

Kõik tasapinnad on pikaajalisuse tagamiseks töödeldud impregneerimisvahendiga, et vedelikud ei imbuks kivi sisse. Sõltuvalt kasutusastmest ja graniidi tüübist soovitame kordustöötlemist 1-2 aasta tagant spetsiaalselt looduskivi jaoks mõeldud impregneerimisvahendiga. Kui tahate välja selgitada, mis seisus on kivitasapind, tehke lihtne katse. Tilgutage tööpinnale kuuma vett, laske sellel 10-20 minutit seista ning seejärel pühkige ära – kui peale vee ära pühkimist on tasapinnal tumedam koht, siis on järelikult vesi tasapinna pooridesse imendunud, mis tähendab, et on aeg oma tasapinda taas kaitsevahendiga töödelda. Heleda graniidi puhul jälgi, kui vesi jääb pärlina pinnale püsima on tööpind korras ja kaitstud. Kui aga veetilk laiali valgub või tööpinda imbuma kipub, siis tuleks kivi uue kaitsevahendikihiga katta.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Graniitpinda tuleks plekkide eest hoolikalt kaitsta ning eriti ettevaatlik peaks olema heledate kividega. Vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tasapinnale. Juhime tähelepanu ka asjaolule, et lihvitud ja nahksele pinnale jäävad metallesemetega kriimustamisel jäljed väga kergesti. Soovitame tekkinud plekid koheselt eemaldada majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga, et mustus ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Tugevamate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid looduskivi jaoks mõeldud vahendeid. Peale vahendi kasutamist soovitame pesta töötasapindu veelkord vee ja pesuvahendiga. Sobiva toote leidmiseks kontakteeruge oma kivimüüjaga.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Kuigi graniit on üsna kriimustustekindel, soovitame alati kasutada lõikealuseid. Järjepidev lõikealuseta töötamine kahjustab nii terariistasid kui ka töötasapinda, põhjustades viimase läike tuhmumise ja suurendades plekkide tekkimise võimalust. Samuti kaitsete nii oma tasapindasid kriimustuste eest. Kuigi graniit on kõrge kuumataluvusega, soovitame siiski kasutada otse ahjust või pliidilt võetud nõude jaoks kuumaaluseid. Järjepidev kuumaaluse puudmine võib tekitada kuumakahjustuse, mille tagajärjel tasapind tuhmub ning kaotab oma sära. Viimased tagavad ka selle, et kareda põhjaga savist potid ei kriimusta kivi pinda.

Sarnased kivid
Verde Savana

Verde Savana

Astoria

Astoria

Cosmic Gold

Cosmic Gold

Antique India

Antique India

Kivist vannitoa tasapind valamuga 500€
Valikus üle 40 erineva kivi
Hind sisaldab Gustavsbergi valamut
Kivi mõõt vastavalt Sinu soovile (kuni 1.4x0.6m)