alt

SUPER WHITE

Super White
on lisatud hinnapäringusse
Photo 22.03.2023, 13 13 08 SuperWhite_quartzite_ArminaStone_5_DSC4153
Photo 22.03.2023, 13 13 08 SuperWhite_quartzite_ArminaStone_5_DSC4153

Super White

Hallikas kvartsiit tumedate hallide veenidega.

Slabi suurus: 3200x1950

Pinnatöötlus: Poleeritud

Paksus: 30mm

Peamised kasutusalad:
Ahjud Aknalauad Kaminad Köögitasapinnad Põrandad Riiulid Seinad Vannituba
Laoseis: Laos
KVARTSIIT
Kvartsiit on settekivi ehk kivim, mis koosneb peamiselt kvartsist. Kvarts on mineraal, mis on üks kõvemaid maakoores leiduvaid aineid. Kvartsiiti võib leida erinevates värvides, olenevalt sellest, millised teised mineraalid on kivimit koosseisus sisaldunud.
Üldiselt on heledates toonides mille eripäraks on valged, hallid ja beežid toonid.
Tutvu ka tasapinna paigaldamisega Loe paigaldusest
Servaprofiilid

A

A2

B

B2

Hooldus

Üks õige kvartsiit sisaldab põhiliselt kaltsiumkarbonaati, mis reageerib hapetele (puuviljad, mahl, limonaad, kohv, alkohol, salatikaste jne.) Kui selline happeline vedelik satub tasapinnale, siis hakkab see söövitama marmorit. Lõpptulemusena kaotab marmor oma sära ning alles jääb heledam tuhmi pinnaga laik. Selle vältimiseks tuleks kõik tasapinnale läinud vedelikud kohe ära pühkida.

Igapäevane hooldamine

Kvartsiidist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH7) või õrnalt leeliselist (pH8-10) pesuvahendit. Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduskivile, kuid igapäevaseks hoolduseks sobib ka nõudepesu- või klaasipesuvahend (nt. Frosch). Vältima peaks happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.

Pikaajaline hooldamine

Kõik tasapinnad on pikaajalisuse tagamiseks töödeldud impregneerimisvahendiga, et vedelikud ei imbuks kivi sisse. Sõltuvalt kasutusastmest ja kvartsiidi tüübist soovitame kordustöötlemist vähemalt kord aastas spetsiaalse kvartsiidi jaoks mõeldud impregneerimisvahendiga.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Kvartsiit on poorne ja suure veeimavusega materjal, mis nõuab suurt ettevaatust ja kaitset mustuse eest. Kindlasti vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tasapinnale. Hoolikalt tuleb ümber käia ka niisuguste igapäevaste ainetega nagu kohv ja tee, õlid ja happelised puuviljad. Soovitame tekkinud plekid koheselt eemaldada majapidamispaberi, vee ja pesuvahendiga, et mustus ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Raskemate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid kvartsiidi puhastamiseks mõeldud vahendeid. Peale vahendi kasutamist võiks pesta töötasapindu veelkord vee ja pesuvahendiga. Sobiva toote leidmiseks kontakteeruge oma kivimüüjaga.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Kuna kvartsiit on pehmem ja poorsem kui graniit, kriimustub kvartsiitpind üsna kergesti. Niisiis tuleks köögis toimetades kasutada alati lõikealuseid. Samuti soovitame kahjustuste vältimiseks kasutada tuliste nõude asetamisel kvartsiidist pinnale kuumaaluseid.

Sarnased kivid
Kvartsiit Ocean Blue

Kvartsiit Ocean Blue

Super White

Super White

Kivist vannitoa tasapind valamuga 500€
Valikus üle 40 erineva kivi
Hind sisaldab Gustavsbergi valamut
Kivi mõõt vastavalt Sinu soovile (kuni 1.4x0.6m)