alt

PAIGALDUS

Kivitasapindade paigaldus ja mõõtmine

Pakume omalt poolt mõningaid näpunäiteid iseseisvaks paigaldustööde teostamiseks

Töötasapinna mõõtmisel tuleks arvestada, et mõõtmine nõuab täpsust ning paigaldusel on vajalik kasutada füüsilist jõudu. Reeglina kasutatakse köögitasapindade valmistamiseks materjali paksusega 30 mm ning üks ruutmeeter sellist materjali kaalub 90 kilogrammi. Suurema paksuse korral on massiivse mulje saavutamiseks mõistlikum servad liimida. Plaadid mida kasutatakse on maksimaalselt 3 meetrit pikad. Suurema pikkuse korral tuleb arvestada jätkuga. Töötasapinda tuleb mõõta peale kappide täielikku paigaldamist. Nii saadakse täpsemad mõõdud, mis võimaldab liimimiskohti ideaalselt sobitada. Tellimust tehes peab olema selge, millist tüüpi valamut ja pliiti soovitatakse tasapinnas kasutada ning kas segisti ava on tasapinnas või on integreeritud valamuga. Oluline on veel teada, kas valamu äravoolutrapil on sulgur. Kindlasti veendu enne tellimuse esitamist, et valamu ja pliit on õigete mõõtudega.

Tasapindade mõõtmine

Mõõtmiseks vajalikud vahendid:
  • Mõõdulint
  • Kapijoonised
  • Vesilood pikkusega min 100 cm
  • Pliiats ja paber
  • Nurgik
kontrolli, et kõik kapid oleksid paigaldatud
kontrolli, kas kõik nurgad on täisnurksed, mõõda erinevused
kontrolli, et kõik kapid on loodis

Arvestada tuleb sellega, et ava minimaalne kaugus tasapinna servast peab olema 50 mm.

Ei ole soovitav, et ühes kiviplaadis on kaks ava, kuna see suurendab tasapinnapurunemise riski. Võimalusel tuleks tasapinda jätkata sobivast kohast. Mõõtma asudes alusta alati välisnurgast, üks tasapind korraga. Mõõda tasapindade pikkused ja sügavused ning märgi need üles. Tasapinna mõõtmine on täpne töö. Arvesta sellega ,et koos mõõtmiste iseseisva teostamisega võtad endale vastutuse ka meile edastatud mõõtude õigsuse eest.

Vuugikohad tuleb valida nii, et tasapinna servad oleksid kohakuti kapi seintega. Märgi pliidi ja valamu tsenter tasapinna otsast mõõdetuna, samuti pliidi ja valamu tsenter äärest. Täpsusta ka ümara valamu läbimõõt. Kontrolli, et valamu mahub kappi. Mõõtmist alusta alati tasapinna otsast, täpsustada ka segisti augu läbimõõt ja muud võimalikud avad tasapinnas. Mõõtmisel tuleb arvestada 3 mm paigaldusvaruga. Nurkade või seinte puhul, mis ei ole sirged, tuleb teha vineerist või kõvemast papist šabloon. Tähelepanu pööra sellele, et šabloon püsiks kindlalt paigal kogu mõõtmise aja. Nurga mõõtmise ebatäpsus võimendab tasapinna pikkuses mitmekordselt.

Kivitasapinna vastuvõtmisel kontrolli, et pakend poleks vigastatud. vigastatud pakendi kohta tee kohe märge transpordifirma dokumendil, mille vastu kauba kätte saad. Veendu, et saadetud tasapinnad vastavalt joonistele. Juhul kui märkad erinevusi algse tellimusega või selgub, et toode on kahjustatud, võta kohe ühendust müüjaga. Ära alusta vigastatud toote paigaldamist, kuna kliendi poolt paigaldatud vigane tasapind ei anna õigust hilisemaks reklamatsiooniks!

Kivist vannitoa tasapind valamuga 500€
Valikus üle 40 erineva kivi
Hind sisaldab Gustavsbergi valamut
Kivi mõõt vastavalt Sinu soovile (kuni 1.4x0.6m)