alt

ANTIQUE INDIA

Antique India
on lisatud hinnapäringusse
Antique-White-Granite IMG-77579
Antique-White-Granite IMG-77579

Antique India Lae alla pdf

Heledates toonides luksuslik graniit milles varieeruvad erinevad külmad toonid

Pinnatöötlus: Poleeritud

Paksus: 20mm, 30mm

Peamised kasutusalad:
Köögitasapinnad
Laoseis: Laos
GRANIIT

Graniit on sajaprotsendiliselt looduslik, unikaalse värvuse ja mustriga materjal. Töötasapind valmistatakse maailma eri osades maapõuest kaevandatud graniidist, mis lõigatakse sobivaks suuruseks ning mille servad ja pind töödeldakse. Graniidist töötasapinnad on vastupidavad, kuumakindlad ning säilivad regulaarse ja õige hoolduse korral väga kaua.

Tutvu ka tasapinna paigaldamisega Loe paigaldusest
Servaprofiilid

A

A2

B

B2

Hooldus

Igapäevane puhastamine

Graniidist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks soovitame kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH7), õrnalt leeliselist ( pH 8-10) või õrnalt happelist (pH 4-6) pesuvahendit. Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduslikule kivile. Vältima peaks väga happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.

Plekkide vältimine ja eemaldamine

Heledad või matt pinnaga graniidid on poorsemad ja neid tasuks uuena impregneerida. Vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist poleeritud kivi pinnale. Pikema aja jooksul võib söövitus pinda kahjustada. Parim viis plekkide vältimiseks on mustuse kohene eemaldamine tasapinnalt, et see ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Puhastamiseks peaks piisama majapidamispaberist, veest ja pesuvahendist. Kivi sisse läinud plekkidega peaks leppima, nendega pole enam midagi teha. Mida kauemaks pärast ümberminekut või maha loksumist jääb aine graniitpinnale, seda suurem on tõenäosus, et tekib raskesti eemaldatav plekk. Tugevamate plekkide eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid looduskivi jaoks mõeldud vahendeid. Peale vahendi kasutamist soovitame pesta töötasapindu veelkord vee ja pesuvahendiga.

Kuumakahjustuste ja kriimustuste vältimine

Kuigi graniit on üsna kriimustuste kindel, soovitame alati kasutada lõikealuseid. Järjepidev lõikelauata töötamine kahjustab nii terariistasid kui töötasapinda, põhjustades viimase läike tuhmumise ja suurendades plekkide tekkimise võimalust. Kuigi graniit on kõrge kuumataluvusega, soovitame siiski kasutada otse ahjust või pliidilt võetud nõude jaoks ka kuumaaluseid. Viimased tagavad ka selle, et näiteks kareda põhjaga savist potid ei kriimusta kivi pinda.

Sarnased kivid
Cosmic Gold

Cosmic Gold

Antique India

Antique India

Viscount White

Viscount White

Nero St. Lucia

Nero St. Lucia